Ostalo

Svi bruje o izjavi Ibrahimovića: "Niste poništili samo gol - ukrali ste san jednom narodu"

Zlatan Ibrahimović ovo Svjetsko prvenstvo provodi kao stručni komentator američke televizije FOX.

FOTO: EPA/RICCARDO ANTIMIANI
FOTO: EPA/RICCARDO ANTIMIANI

Poništeni pogodak Irana protiv Egipta noćas izazvao je jednu od najvećih kontroverzi dosadašnjeg dijela Svjetskog prvenstva.

Susret je završio 1:1 iako su Iranci mislili da su duboko u sudijskoj nadoknadi došli do gola za pobjedu kojom bi skočili na drugo mjesto grupe i osigurali prolazak. Međutim, VAR im je poništio gol zbog nepostojećeg ofsajda i to tako što je jednog igrača Egipta doslovno obrisao sa snimke kad je povlačio linije.

Iran je tako završio na trećemu mjestu i mora čekati rasplet ostalih ekipa da vidi hoće li se ugurati među najbolje trećeplasirane reprezentacije.

“Upravo zbog ovoga ljudi sve više gube povjerenje u VAR. Govorili su nam da je uveden kako bi ispravljao očite pogreške, a umjesto toga stvara još veće kontroverze na najvećoj nogometnoj pozornici. Ovo je jednostavno neprihvatljivo”, rekao je Zlatan i nastavio:

“Pregledao sam snimku bezbroj puta i još mi nije jasno kako je neko mogao dosuditi ofsajd. Ako već poništavate gol koji može odlučiti sudbinu jedne reprezentacije na Svjetskom prvenstvu, morate biti sto posto sigurni, a ne nagađati iza monitora. Milioni Iranaca slavili su historijski trenutak, a onda im je grupa službenih osoba sve oduzela u nekoliko sekundi. Niste poništili samo gol – ukrali ste san jednom narodu.

Ne možete se skrivati iza tehnologije kada se ona koristi na pogrešan način. Ovo nije pravda, ovo je nesposobnost. Svjetsko prvenstvo igra se jednom u četiri godine. Igrači žrtvuju sve da bi stigli ovdje, navijači dolaze sa svih strana svijeta, a onda jedna šokantna odluka uništi mjesece rada. To je neoprostivo.”

Na kraju je poslao snažnu poruku.

“Ako je ovo standard suđenja na najvažnijem nogometnom takmičenju na svijetu, onda je nešto ozbiljno pogrešno. Nogomet zaslužuje bolje, igrači zaslužuju bolje, a prije svega navijači zaslužuju mnogo više”, rekao je legendarni Šveđanin.