Mahmić, koji je dvije utakmice ulazio s klupe i u obje postizao golove za BiH, kaže da nije mogao ni sanjati ovakve stvari.
“Iskreno, nisam ovo ni sanjao. Koliko mi je samo dalo samopouzdanja, kada su me tako prihvatili, znao sam da je nešto ekstra i to se prenosi na teren”, rekao je Mahmić i otkrio:
“Zvao sam mamu i proslavio s njom, a o žutom kartonu nisam razmišljao jer nije bilo vremena za razmišljanje”, kaže naš sjajni ofanzivni veznjak.
Osvrnuo se na navijače, a poslao je poruku i za svoje Krajišnike.
“Utakmica kao kod kuće. Naši navijači su nam 12. igrač i nose nas kroz turnir toliko da nije normalno. To je do selektora, ko će početi ili ne, ali mislim da sam dao dobar doprinos nakon ulaska. Pozdravljam moje Krajišnike i presretan sam da ih mogu učiniti ponosnim”, rekao je Mahmić.
Za kraj, sumirao je utakmicu nokaut-faze Svjetskog prvenstva koja nas čeka protiv Sjedinjenih Američkih Država.
“Prvo želimo odmoriti i fokusirati se na utakmicu. Čeka nas Amerika i pripremat ćemo se 100 posto za njih i tu ćemo dati sve od sebe. Ne razmišljam o listi strijelaca, a na prvom mjestu je ekipa i da želimo pobjeđivati dalje”, zaključuje Mahmić.
Saznajte sve o najvažnijim vijestima i događajima, čitajte na Google News.