Osim u svom stilu prokomentarisao današnju Veležovu rapsodiju: Svaka utakmica je novi nemir

Velež je danas u Gabeli sa 4:0 deklasirao ekipu Tuzla Cityja, te pobjegao s dna tabele i približio se gornjoj polovini. O utakmici je govorio trener Amar Osim.

Recimo da su se poklopile neke stvari koje nam se u prošlim kolima nisu poklapale. Dali smo golove iz prvih akcija u prvom i drugom poluvremenu, a kad vodiš puno je lakše igrati – ništa novo nisam rek’o.

Ekipe su u Premijer ligi izjednačene i onaj ko ima sreću, znanje i spretnost da zabije prvi gol, taj ima veliku prednost. Utakmica je otišla u našem smjeru i konačni rezultat je logičan slijed događaja – rekao je Osim.

Kaže kako se nada da će Velež u idućim utakmicama imati situaciju sličnu ovoj.

– Ne moramo baš u 3. minuti zabiti gol, ali da zabijemo neke golove malo lakše, što bi nam omogućilo da lakše igramo – poručuje.

Ipak, i pored pobjede, Osim je zabrinut zbog povrede Antonija Pavića.

– Imamo užasnu situaciju s Pavićem, koji nam je jako standardan i dobar igrač, a i jedini ljevak u ekipi.

Ako bude ono čega se pribojavamo, bit će teška situacija. Znamo da ćemo do kraja polusezone imati velikih problema jer imamo par igrača koji se definitivno neće oporaviti.

Više nove ne možemo ni dovesti i spremni smo na to. Ako se budemo skupa trudili i našli još dodatne hemije između nas, možda i prebrodimo te probleme – dodao je Osim, piše SCsport.ba.

Na konstataciju novinara da je ovo pobjeda za mir u kući, zaključio je:

“Svaka utakmica ti je novi nemir. Takva je liga da Velež ima 9 bodova, a slabo stoji.

Prvi na tabeli ima 15 bodova i dvije utakmice više. Kada gledaš ko je prvi, drugi, treći…

To su ekipe koje smo pobijedili ili smo trebali pobjediti. Pa ti to sad objasni i nađi racionalno objašnjenje.

Igramo bolje protiv jačih protivnika i za to ima nekih logičnih razloga, ali i nekih koji nisu u domenu logike. Morat ćemo se potruditi da to promijenimo.”