Odlična partija Muse, Real zabilježio novu pobjedu u domaćem prvenstvu

Bila je ovo 10 pobjeda za Madriđane u ovoj sezoni i trenutno zauzimaju prvo mjesto na tabeli.

Džanan Musa i Nihad Đedović

U 11. kolu španske ACB lige Real Madrid je savladao MoraBanc Andorru rezultatom 85:76.

Ponovo je odličnu partiju za Madriđane odigrao Džanan Musa. Bh. košarkaš je za postigao 14 poena i dodao dva skoka za skoro 18 minuta.

Kraljevski klub je od početka meča stekao prednost koju do kraja nije gubio. Zanimljivo da gosti ni u jednom trenutku susreta nisu vodili, a Real je na odmor otišao sa deset poena prednosti.

U nastavku identična situacija na parketu, Real je držao dvocifrenu prednost sve do kraja utakmice. Najefikasniji u redovima pobjedničke ekipe bio je Mario Hezonja sa 21 poenom dok je na drugoj strani Montero ubacio 25.

Bila je ovo 10 pobjeda za Madriđane u ovoj sezoni i trenutno zauzimaju prvo mjesto na tabeli sa 18 bodova dok je MoraBanc na 12. poziciji sa osam.