Odlična partija Jusufa Nurkića, Jokić odigrao utakmicu sezone

Portland Trail Blazersi stigli su do 16. pobjede sezone 128:112 u AT&T centru protiv San Antonija. Jusuf Nurkić odigrao je dobru utakmicu i imao svoj doprinos u sastavu iz Oregona.

Bosanskohercegovački centar u dresu Blazersa odigrao je nešto više od 30 minuta i ubacio 15 poena (5/8 šut iz igre, 0/1 za tri i 5/7 slobodna bacanja), uhvatio 7 skokova, podijelio 6 asistencija, dodao jednu blokadu, ali i dvije izgubljene lopte.

Briljirao je Damian Lillard sa 37 poena (14/23 šut iz igre, 7/14 šut za tri, 2/2 slobodna bacanja) 5 skokova i 7 asistencija. Standardno se priključio Anfernee Simons, košarkaš Portlanda dodao je 23 ubačaja. Jeremi Grant zabilježio je 18 poena.

Jusuf Nurkić bio je glavni akter scene koja je nasmijala sve u dvorani. Košarkaš iz BiH u borbi za loptom završio je na klupi protivničke ekipe. Jedan od košarkaša San Antonija defintivno se uplašio, kada se Nurkić bacio prema klupi, ali reakcija našeg košarkaša na kraju je nasmijala protivničkog igrača.

Keldon Johnson očekivano je ubacio najviše poena u redovima ekipe Gregga Popovicha. Lider Spursa prikupio je 25 poena. Dough McDermontt pridružio se sa 14, a Vassell i Bates Diop upisali su po 13.

Sastav Chaunceyja Billupsa sada je peti na Zapadu sa 16 pobjeda i 12 poraza, a San Antonio se nalazi na posljednjoj 15. poziciji uz omjer 9-19.

Nikola Jokić odigrao je svoju najbolju utakmicu sezone, a njegovi Denver Nuggetsi stigli su do treće uzastopne pobjede nakon što su u noći na četvrtak svladali Washington Wizardse 141:128. Sjajni srbijanski centar ubacio je 43 koša, dodao im 14 skokova, osam asistencija i pet osvojenih lopti, čime je pomogao Nuggetsima popraviti omjer pobjeda i poraza koji sada iznosi 17:10.

Do fantastičnog napadačkog učinka u samo 33 odigrane minute Jokić je stigao dominacijom ispod koša i uz nevjerojatan šut 17/18 za dva poena. Promašio je dvije trice, a ubacio devet od 10 slobodnih bacanja. Imao je i osam izgubljenih lopti. Posebno je dojmljiv bio početkom treće četvrtine kada je ubacio 15 od prvih 19 poena svoje ekipe, a za dva preostala koša asistirao.

Nakon utakmice je Jokić primio nagradu za najkorisnijeg igrača lige u prošloj sezoni. Ona se odnedavno zove Trofej Michaela Jordana i prvi je ikad takav uručen.

Najveću pomoć tokom utakmice Jokić je imao u Bonesu Hylandu (23 koša, šest asistencija) i Aaronu Gordonu (22 koša, šest skokova, sedam asistencija). Najistaknutiji kod Washingtona bili su Kyle Kuzma (24 poena), Will Barton (22, devet asistencija) i Monte Morris (20, sedam asistencija).