Bezidejno Sarajevo pokleklo pred dobojskom Slogom

Fudbaleri Sloge iz Doboja ostvarili su veliki trijumf u 14. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine, pošto su u Modriči savladali ekipu Sarajeva sa 1:0.

Heroj Dobojlija bio je rezervista Milan Basrak, koji je ušao s klupe i potom donio pobjedu svom timu.

Prethodno su ogromne šanse za bordo tim propustili Mersudin Ahmetović i Ivan Ikić. Ahmetović je u situaciji jedan na jedan s golmanom domaćina loptu poslao 6-7 metara iznad prečke, a Ikiću nije bila dovoljna ni činjenica da je pred njim prazan gol…

Nešto odlučnije je ušlo Sarajevo u meč i već u 1. minuti je izvelo dva kornera, ali nije zaprijetilo, da bi u 4. minuti Andrej Đokanović zaustavio opasan napad Dobojlija.

U 9. minuti je kolosalnu priliku propustio Mersudin Ahmetović. Izbio je sam pred golmana Đulčića, a onda “katapultirao” loptu visoko iznad gola domaćina… Potom je prijetio i Mirza Mustafić, a na drugoj strani Aleksandar Milaković, no golmani su bili na visini zadatka.

Potom u dobru šansu ulazi i Mario Krstovski, koji iskosa s desne strane pogađa spoljni dio mreže, a u 19. minuti je Sarajevo imalo i dosta sreće. Sretno se odbila lopta do Milana Milanovića, Šahinović je bio savladan, ali lopta odlazi pored stative!

Veliku šansu je u 34. minuti imao Luka Kulenović. Kombinovao je s Krstovskim, na kraju odlično šutirao, ali još bolje to brani sjajni Šahinović i ostaje 0:0.

Do kraja poluvremena nije bilo uzbuđenja.

Početak drugog poluvremena obilježili su problemi s reflektorima, zbog kojih je meč na trenutak i prekinut. Poslije je Čirjak prijetio dalekometnim udarcem, a onda se i povrijedio i morao napustiti igru.

U 60. minuti nestvarnu priliku nije iskoristio Ivan Ikić. Stigao je do jedne lopte prije Đulčića, krenuo sam ka golu domaćina, ali iz nepoznatog razloga nije šutirao, a onda se spetljao i izgubio loptu.

Minut poslije su kombinirali rezervisti Avramovski i Džafić, ali šut Džafića zaustavlja Đulčić.

U 71. minuti Džafić pravi katastrofalnu grešku i Kulenović dolazi u veliku šansu, ali na kraju ga blokira sjajni Đokanović. Nakon kornera je opet jako bilo opasno po bordo tim, koji je imao sreće da Leo Janković nije uspio skrenuti loptu u mrežu.

Do vodstva Dobojlije stižu u 74. minuti. Kulenović je centrirao s desne strane, a rezervista Milan Basrak glavom trese mrežu Sarajeva za 1:0!

Nakon primljenog gola igrači Sarajeva nisu mogli da stvore ozbiljniji pritisak na zadnju liniju domaćina, te da pokušaju doći barem do boda.

Tek je izblokiran jedan udarac Avramovskog i do kraja nije bilo promjene rezultata, piše SCsport.ba.

Premijer liga BiH, 14. kolo: Sloga – Sarajevo 1:0 (Basrak 74’)

Sloga: Đulčić, Kujundžić (od 60. Basrak), Popara, Ristić, Čolić, Milanović, Milaković (od 72. Janković), Zajić (od 60. Đorić), Stapić, Krstovski, Kulenović (od 90. Hasanbegović).

Sarajevo: Šahinović, Tomašević (od 81. I. Ramić), Trako, Đokanović, Mustafić, Čirjak (od 61. Džafić), Varešanović, Suljić, Ikić, Čataković (od 61. Avramovski), Ahmetović (od 61. Mulahusejnović).