Nurkićeva odlična partija u porazu Portlanda, Jokić novim triple-doubleom ispisao historiju

Košarkaši Indiana Pacersa savladali su Portland Trail Blazerse rezultatom 108:99, a gostima nije pomogla ni odlična partija Jusufa Nurkića koji je ostvario double-double učinak.

Pacersi su susret prelomili u posljednjih pet minuta, a sve do tada pitanje pobjednika bilo je neizvjesno. Do trijumfa su ih predvodili Bennedict Mathurin sa 19, Myles Turner sa 17 i Tyrese Haliburton sa 15 poena.

U redovima Blazersa najefikasniji je bio Anfernee Simons sa 20, dok je Damian Lillard dodao 19 poena.

Ipak, najkorisniji igrač kod gostiju bio je naš Jusuf Nurkić koji je za 33 minute provedene na parketu postigao 14 poena uz 19 skokova i četiri asistencije.

Nikola Jokić ostvario je jubilarni 10. triple-double sezone i 86. karijere u pobjedi Denver Nuggetsa nad Clevelandom 121:108, kojom su se vratili na vrh Zapadne konferencije NBA lige. Dvostruki MVP ovaj put je zabio 28 poena uz 15 skokova i 10 asistencija, a Denver je ostvario desetu uzastopnu domaću pobjedu i 12. u posljednjih 15 utakmica ukupno.

Jokić je tako došao do još jednog historijskog poduhvata. Postao je tek četvrti igrač u historiji najjače lige svijeta s 10 triple-double učinaka u šest različitih sezona, nakon Oscara Robertsona, Magica Johnsona i Russella Westbrooka.