Nurkić solidan u pobjedi Portlanda, Dončić ubacio 35 koševa u porazu Dallasa

Košarkaši Portlanda su pobjedom počeli novu NBA sezonu. Blazersi su slavili u gostima kod Sacramenta rezultatom 115:108.

Jusuf Nurkić je startao u redovima Blazersa, a na terenu je proveo samo 25 minuta. Ubacio je 8 poena i ostvario 7 skokova.

Najefikasniji u redovima Portlanda bio je Anfernee Simons sa 22 poena, dok je Damian Lillard dodao 20 poena uz 8 asistencija.

Dallas Mavericksi su u prvoj utakmici nove sezone izgubili u gostima kod Phoenixa 107:105 i to nakon što su početkom drugog poluvremena imali 22 koša prednosti. No, domaćini su malo po malo smanjivali zaostatak da bi tri minute prije kraja košem Paynea poveli 101:100.

Potom je Lee pogodio tricu za +4, a Dončić dobio tehničku pa su Sunsi u zadnjih minutu i pol ušli s pet koševa prednosti da bi Dončić u minuti zabio pet koševa i izjednačio. Prvo je pogodio dva slobodna bacanja, a onda pogodio polaganje uz još jedno dodatno bacanje za 105:105.

No, to nije bilo dovoljno jer je Lee devet sekundi prije kraja pogodio jako težak šut za 107:105, a Dončić je u zadnjoj sekundi promašio tricu s osam metara za pobjedu. Slovenac je odigrao odličnu utakmicu. Ubacio je 35 koševa, pogodio je svih 13 slobodnih bacanja te dodao devet skokova i šest asistencija.