Tenis

NIŠTA NOVO NA DAVIS CUPU Džumhur ponovo poražen, Šveđani idu dalje

Švedska je ostvarila i treću pobjedu nad BiH za 3:1 u ukupnom omjeru i ostvarila plasman među najboljih 16 reprezentacija Davis cupa.

Odlučujuću pobjedu za skandinavski tim zabilježio je Mikael Ymer koji je savladao Damira Džumhura.

Prvi set je Šveđanin dobio sa glatkih 6:1, ali Sarajlija je zatim uzvratio istom mjerom i naredni set osvojio sa 6:1. U trećem, ključnom, setu Ymer je napravio break u drugom gemu, što se pokazalo kao krucijalni trenutak dvoboja. Džumhur je imao break loptu kod 3:1, ali nije ju iskoristio, prenio je SC Sport.

Na koncu je Ymer osvojio posljednji set sa 6:3 za konačni trijumf reprezentacije Švedske i eliminaciju BiH.

Jučer su u singlovima poraze doživjeli Mirza Bašić i Damir Džumhur, a danas su u duelu parova na teren izašli naš najbolji double igrač Tomislav Brkić, te Mirza Bašić.

Oni su za protivnike imali tandem E. Ymer – Goransson. Nakon odlične teniske predstave bh. par je slavio s 2:0, bilo je u 6:4 i 6.2 u setovima, pa smo u tim trenucima bili smanjili na 2:1, ali poslije novog poraza Džumhura priča na Davis cupu je za nas završena.