Nezapamćene scene u FK Velež: Ovo ni nauka ne može objasniti, a kamoli Amar Osim

U okviru 12. kola m:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine na stadionu Perica Pero Pavlović u Gabeli FK Velež je ugostio ekipu HŠK Posušje. Konačan rezultat ovog susreta glasio je 1:1.

Posušje je mnogo bolje otvorilo susret, pa tako kreiralo najbolju priliku u 12. minuti i odmah povelo sa 1:0. Strijelac pogotka bio je Toni Jović nakon asistencije Hanuljka.

Na način kako je Posušje odigralo prvih petnaest minuta, tako je Velež uzvratio u narednih petnaest, te potpuno nadigrao goste i u 28. minuti zasluženo stigao do izjednačujućeg pogotka.

Strijelac pogotka bio je Emir Halilović koji je postigao jedan od najljepših pogodaka u ovoj sezoni m:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Uprkos što je upućeno čak 30 udaraca na ovoj utakmici, viđena su samo dva pogotka.

Stanje na tabeli sada je takvo da se Velež nalazi na nezavidnoj osmoj poziciji na tabeli, sa samo bodom više od pretposljednjeg Posušja, uz utakmicu manje.

Međutim, kada se malo bolje sagleda situacija, dolazimo do činjenice da Rođeni imaju svega dva poraza ove sezone, koliko ima i trećeplasirani Željezničar, a jedino Široki Brijeg ima samo jedan poraz u ligi.

Problem za ekipu Amara Osima su silni remiji, čak sedam, najviše u ligi (donekle im parira Sloboda sa šest, ali i utakmicom više).

Velež nema poraza na “domaćem” terenu u Gabeli (dvije pobjede, tri remija), no problem su gostovanja pošto i dalje ne zna za pobjedu (četiri remija, dva poraza).

Uz probleme sa obnovom terena na stadionu Rođeni i silnim povredama, u mnogim od ovih remija utakmica se mogla okrenuti u Veležovu stranu pa bi Osimova ekipa sada imala dovoljno bodova da se smatra pretendentom za izlazak u Evropu.

Ovako, ostaje pitanje kako će se situacija razvijati, posebno jer niko ne zna kada će biti gotova obnova terena.