Nestvarna utakmica Amara Dedića, nakon ovog što je uradio danas velikani će kucati na vrata

Amar Dedić (21) odigrao je najbolju utakmicu u svojoj karijeri.

Naš reprezentativac je postigao dva gola i jednom asistirao u gostujućoj pobjedi Salzburga nad Hartbergom od 5:1.

Dedić je od portala Sofascore dobio ocjenu 10.0.

Bio je to duel četvrtog kola austrijske Bundeslige, a Salzburg je poveo već u 16. minuti.

Strijelac je bio Gloukh nakon odličnog prodora i dodavanja Dedića. Bila je ovo druga asistencija u sezoni za desnog bočkog koji je i danas nosio kapitensku traku u Salzburgu.

Domaći su uspjeli poravnati u prvoj minuti sudijske nadoknade preko Entrupa.

Na samom startu drugog poluvremena, tačnije u 47. minuti Konate postiže drugi gol za Salzburg.

Nakon toga na scenu stupa Dedić sa dva gola. Amar je u 50. minuti povećao prednost Salzburga na 3:1, da bi u 64. minuti pogodio za 4:1.

Konačnih 5:1 za aktuelnog šampiona Austrije postavlja Koita u 76. minuti.

Dedić je u večerašnjem duelu proveo svih 90 minuta na terenu.

Salzburg je lider u Austriji sa maksimalnih 12 bodova, dok je Hartberg sedmoplasirani sa pet bodova.