NAKON POBJEDE DINAMA U SPLITU Navijači upali u teren, pa izazvali nerede na ulicama, kontejneri gore, potpuni je haos... (VIDEO)

Nakon polufinalnog duela Hrvatskog kupa i pobjede Dinama protiv Hajduka 1:0 došlo je do navijačkih nereda.

Oko Poljuda su se čuli topovski udari. Na istočnoj strani kod stadiona bacalo se kamenje i izbila je tučnjava, javlja Indexov novinar s terena.

Kako javljaju čitatelji Indexa, divljanja je bilo i oko okolnih zgrada.

Kako javlja Slobodna Dalmacija, navijači su u širem krugu Poljuda bacali baklje, kamenje i staklene boce te napadali policiju i prevrtali kontejnere, piše Index.hr

Odmah nakon kraja utakmice dio navijača Hajduka utrčao je na travnjak Poljuda i krenuo prema igračima Dinama koji su slavili plasman u finale Kupa. Igrači su potrčali prema tunelu. Policija je odmah intervenirala i navijači su potjerani natrag na tribinu. Navijači Hajduka pritom su gađali BBB-e bakljama, letjele su i sjedalice.

Sukob se nastavio, i to tako da je Torcida zasula policiju stolicama. U jednom trenutku su iskoristili i stol koji služi kao šank ispod tribine te su ga bacili sa svoje tribine. Na kraju su ispraćeni s tribine, a policija je za njima zaključala izlaze.

@index.hr Torcida probila ogradu na Poljudu i krenula na Boyse #dinamo #hajduk #poljud #torcida #bbb #foryou #foryoupage #fyp #split ♬ original sound – Index.hr

Dinamo je na Poljudu pobijedio Hajduk s 1:0 golom Sandra Kulenovića u 15. minuti, dok je u drugom polufinalu Rijeka na stadionu u Kranjčevićevoj ulici identičnim rezultatom porazila Lokomotivu golom Ivana Smolčića u 70. minuti.

Ove godine finale se igra na dvije utakmice, prva je 15. maja u Zagrebu, a uzvrat je na Dan državnosti, 30. maja, na Rujevici.