Navijači Galatasarayja osuli drvlje i kamenje na Edina Džeku: "Neka ga je sram i stid"(VIDEO)

Fenerbahče je proteklog vikenda uspio da pobijedi u gostima Kasimpašu sa 2:0, a ponovo je briljirao Edin Džeko. No, Dijamant je postao glavna tema na Twitteru nakon što su navijači Galatasarayja osuli paljbu po reprezentativcu Bosne i Hercegovine zbog spornog momenta s ove utakmice.

Džeko je nastavio da igra u fantastičnoj formi otkako je ljetos iz Intera prešao u Fenerbahče i ispostavilo se da je iskusni bh. napadač napravio najbolji mogući potez.

I za vikend Džeko je ponovo bio glavna zvijezda na meču Fenera jer je najzaslužniji što je ovaj klub nastavio nevjerovatan niz i nakon osam kola jedini je klub u Turskoj s maksimalnim učinkom.

Fenerbahče je slavio u gostima protiv Kasimpaše sa 2:0, a Džeko je već u šestoj minuti zabio pogodak za 1:0. Kasnije je Dijamant izborio i penal, a pogodak s bijele tačke postigao je Dušan Tadić.

To se dešavalo u samom finišu prvog poluvremena kada je Džeko pao u kaznenom prostoru nakon duela s jednim igračem domaćeg tima, a sudija je bez previše razmišljanja pokazao na bijelu tačku.

Međutim, zbog ove situacije Dijamant se našao na meti žestokih kritika javnosti u Turskoj, a to se posebno odnosi na navijače ljutog rivala Galatasarayja.

Navijači Galate nisu štedili Džeku na Twitteru gdje su mahom svi objavljivali taj detalj iz 45. minute s porukom da je bh. napadač sramotno simulirao i da to uopšte nije bio penal za Fener.

“Neka ga je sram i stid. I Džeku, ali i glavnog sudiju. Ovo nije vidjelo penala”, napisao je jedan od navijača Galatasarayja.

No, to nije ništa novo u Turskoj, a posebno ne na relaciji ljutih rivala Fenera i Galate jer su navijači ovog kluba već i ranije prozivali Džeku i to zbog načina na koji ga je turski velikan predstavio kada je stigao na potpis ugovora.

Navijači Galatasarayja se kunu u Maura Icardija koji također igra sjajno, no Džeko mu je žestoka konkurencija u borbi za najboljeg strijelca i već sada svi znaju da će oni do kraja voditi “mrtvu trku”.

Džeko je na dosadašnjih osam mečeva u prvenstvu zabio šest golova i dodao je četiri asistencije dok je Icardi na isto toliko utakmica dao osam golova i ima jednu asistenciju. (SportSport.ba)