Nastavlja se trka za titulu u italijanskoj košarkaškoj ligi: Melli vodio Armani do druge pobjede

Košarkaši Armanija savladali su Virtus rezultatom 94:82 (31:27, 17:18, 30:23, 16:14) i poveli u finalnoj seriji italijanskog prvenstva 2–1.

Tim iz Milana je do pobjede predvodio Nicolo Melli sa 22 poena (7/11 za dva, 2/2 za tri, 2/4 slobodna bacanja), pet skokova i indeksom korisnosti 22. Pratio ga je Shavon Shields sa 19 poena, dok su dvocifreni bili još Jerian Grant sa 14, odnosno Luigi Datome sa 12 poena.

Kod protivnika se istakao Daniel Hackett sa 18 poena, šest skokova i pet asistencija, dok su Belinelli i Teodosić imali po 14 poena. Teodosić (5/9 iz igre, 1/2 za tri) je imao i pet asistencija. Dvocifren je bio i Tornike Shengelia sa 10 poena.

Armani je snažno ušao u utakmicu i već sredinom prve četvrtine imao dvocifrenu prednost. Ipak, gosti iz Bologne su se brzo vratili u meč i unijeli neizvjesnost i čak imali prednost od jednog poena na početku druge četvrtine.

Dvije strane su bilje izjednačene i ključna je bila treća četvrtina, odnosno kraj iste koji je pripao Armaniju. Ponovo su stigli do dvocifrene prednosti i ovaj put je nisu ispustili.

Četvrta utakmica je na programu u utorak od 20 satii 30 minuta.