NASTAVIO S PADANJEM I U S. ARABIJI Neymar debitovao za Al Hilal (VIDEO)

Brazilski nogometaš Neymar, napokon je debitovao za Al Hilal, klub u koji je stigao ovog ljeta iz Paris Saint Germaina za 90 miliona eura.

Ušao je u 64. minuti, a obilježio je susret iako je na terenu proveo svega nešto više od pola sata. Upisao je jednu asistenciju i izborio kazneni udarac, a te i neke od ostalih poteza sjajnog Brazilca pogledajte u videu.

Brazilski as “kupio” je navijače AL-Hilala kada je odlučio poslije izborenog kaznenog udarca, da prepusti izvođenje penala Al-Dawsariju.

Što se utakmice tiče, Al-Hilal je savladao Riyadh sa ubjedljivih 6:1. Prvo poluvrijeme ekipa Jorge Jesusua imala je već dva gola prednosti, a pogađali su Mitrović sa bijele tačke i kasnije Al Shahrani.

Do kraja susreta Al-Dawsari je ubilježio hattrick i jedan gol Malcom na asistenciju Neymara. Počasni pogodak za goste djelo je Al Zaqana.

Al-Hilal prvi je na tabeli najjače lige Saudijske Arabije sa pet pobjeda i jednim remijem uz gol razliku 20:6.