Rutinski trijumf Napolija u Sampdoriji

Nakon poraza od Intera u susretu 16. kola Serije A, Napoli se večeras vratio na pobjedničke staze trijumfom u gostima kod Sampdorie rezultatom 2:0.

Bio je ovo Napoliju trijumf broj 14 od početka sezone, a do njega su stigli prilično rutinski.

Iako je Matteo Politano promašio penal u 6. minuti, desetak minuta kasnije Victor Osimhen je pogodio za vodstvo, a posao Napolija mnogo je olakšao direktan crveni karton za Thomasa Rincona u 38. minuti.

Napoli je do kraja meča postigao još jedan gol, a strijelac je bio Elif Elmas u 82. minuti sa bijele tačke za konačnih 2:0.

Napoli sada ima 44 boda, sedam više od Juventusa, kojeg dočekuje u narednom kolu.

Eventualni trijumf Napolija u tom duelu gurnuo bi klub sa juga Italije daleko naprijed u borbi za prvi Scudetto još od vremena Diega Maradone, prenosi Sport1.