Napoli ponovo razočarao navijače, ovaj put protiv Frosinonea

Na stadionu Diego Armando Maradona nogometaši Napolija remizirali su rezultatom 2:2 sa ekipom Frosinonea u susretu 32. kola Serije A.

Susret je počeo prilično mirno i na prvu priliku čekalo se do 14. minute kada je sjajan šut Victora Osimhena odbranio golman Stefano Turati. Samo dva minuta kasnije Napoli je došao u prednost, a stijelac gola bio je Matteo Politano.

U 30. minuti gosti su propustili priliku da dođu do izjendačenja kada je golman Napolija Alex Meret odbranio penal Matiasu Souleu. Do kraja poluvremene ništa se značajno nije dešavalo te je rezultat ostao 1:0.

U nastavku susreta nogometaši Frosinonea su brzo došli do izjednačenja kada je u 50. minuti Walid Cheddira iskoristio grešku golmana domaćih i loptu smjestio u mrežu.

Napoli do nove prednosti dolazi u 63. minuti kada Victor Osimhen na asistenciju Khvicha Kvaratskhelia pogađa mrežu gostiju, piše Sport Centar.

Prednost domaćih nije dugo trajala jer je već u 73. minuti Walid Cheddira svojim drugim golom na susretu ponovo donio izjednačenje Frosinoneu.

Gosti su imali priliku i da dođu do pogodka, ali je Napoli sjajnom odbranom spasio Alex Meret, te je konačni rezultat susreta ostao 2:2.

U narednom kolu Napoli igra u Empoliju, dok Frosinone gostuje kod ekipe Torina.