Napoli demonstrirao silu, Liverpool nije mogao do čuda

Osmina finala Lige prvaka večeras je okončana, a večerašnji set revanš utakmica ponudio je možda i najmanje uzbuđenja od svih

Bilo je jasno kada je okončan među u Liverpoolu između domaćina i Real Madrida da je pred engleskim velikanom težak, zapravo nedostižan zaostatak. Real Madrid je slavio u prvom meču sa 5:2 i već je tada proglašen sigurnim četvrtfinalistom, ali stvari su se malo obrnule nakon što je Liverpool sa 7:0 pregazio Manchester United, pa je broj onih koji su vjerovali da Liverpool može prirediti još jednu senzaciju naglo porastao.

Ipak, od senzacije nije bilo ništa. Real Madrid je još jednom pokazao svoje šampionsko lice u Ligi prvaka i majstorski je iskontrolisao meč od početka do kraja. Nagrađen je u 79. minuti, kada su kombinovali najbolji ofanzivci madridskog tima Karim Benzema i Vinicius Junior. Kako je i prirodno, Brazilac je asistirao, a Francuz pogodio za minimalan trijumf Madriđana, koji nastavljaju odbranu trofeja i niko ih ne smije otpisati iako ove sezone ne igraju pretjerano ubjedljivo u takmičenjima koja se ne zovu Liga prvaka.

U drugoj večerašnjoj utakmici, sjajni Napoli je branio prednost od 2:0 sa gostujućeg terena protiv Eintrachta, a vrlo rano je domaćin pokazao da zapravo ništa ne brani. Napoli je pružio još jednu izuzetno uvjerljivu partiju, protivnika je pregazio sa 3:0 i nastavlja san o osvajanju Lige prvaka, što bi trenutnu grupu igrača i trenera Luciana Spallettija učinilo legendama neviđenim čak i u gradu koji je proslavio i kojeg je proslavio Diego Maradona.

Teško je prognozirati koji su Napolijevi dometi, ali u sezoni u kojoj su naslov u italijanskom prvenstvu skoro pa osigurali, a svejedno ne prestaju sa izuzetno uvjerljivim partijama, može ih se svrstati u red najvećih favorita za naslov, piše sport1.