Košarka

Na Musinim krilima Real Madrid pobijedio Valenciju

Real Madrid stigao je do šeste pobjede u Euroligi uz briljantnu partiju Džanan Muse, koji je još jednom pokazao da je prava noćna mora za ekipu Valencije.

Na neugodnom gostovanju Real je pobijedio Valenciju rezultatom 73:80. Kraljevi su imali kontrolu nad utakmicom od početka do kraja, iako su domaći uspjeli završnicu učiniti dramatičnom.

Gosti iz prijestolnice odigrali su furizonu prvu četvrtinu te su vrlo brzo stigli do dvocifrene prednosti. Poslije prvih 10 minuta bilo je 19:31.

Na startu druge dionice prednost je dodatno rasla. U jednom trenutku bilo je plus 16, ali su domaći do kraja dionice smanjili zaostatak na 10 poena (31:41).

Činilo se da je sve gotovo poslije treće četvrtine, pošto su Kraljevi na Musinim krilima bez problema održavali prednost i u zadnju dionicu ušli sa od 16 poena viška (46:59).

Ipak, Valencija nije odustajala te je postepeno topila zaostatak, u posljednje tri minute ušlo se sa razlikom od pet poena.

Ipak, Musa je u završnim momentima stvar preuzeo u svoje ruke te sa nekoliko vezanih poena donio pobjedu Kraljevim za konačnih 73:80.

Bh. košarkaš utakmicu je završio sa 28 poena što mu je najbolja partija ove sezone u Euroligi. Dodao je još šest skokova i dvije asistencije.

Treba istaći i partiju Gabrijela Decka, koji je ostvario double-double sa 16 poena i 10 skokova, dok su se kod Valencije istakli Van Rossom sa 17 te Dubljević sa 15 poena.

Kraljevima je ovo bila četvrta pobjeda u nizu, a priliku za novi trijumf imat će već za dva dana kada će ugostiti Partizan.