Musa vodio Real do pobjede i doveo nadomak finala ACB lige

Košarkaši Real Madrida savladali su u trećem susretu polufinala ACB lige ekipu Joventuta u gostima sa 83:73 i tako stigliu nadomak plasmana u veliko finale.

Kraljevski tim je bio dominantan u prve tri četvrtine, ali je u posljednjoj uslijedio pad i svega 10 postignutih i 30 primljenih koševa. Na sreću po ekipu Cusa Mateusa nije Joventut uspio poravnati rezultat pa je Kraljevski tim tako došao do velike pobjede, prenosi N1.

Do pobjede je Kraljeve vodio sjajni Džanan Musa koji je na terenu proveo skoro 24 minute i za to vrijeme postigao 25 poena, upisao jedan skok i tri asistencije.

Pridružio mu se Guerschon Yabusele sa 14 koševa, dok je Mario Hezonja meč završio sa 12.

U ekipi Joventuta istakao se Kyle Guy sa 20 ubačenih poena, Birgander je ubacio 12, dok je Brodziansky meč završio sa 11 koševa.

Naredni meč igra se već za dva dana, a ponovo će domaćin biti ekipa Joventuta.