Ostalo

Musa ponovo briljantan: Real nakon produžetaka konačno savladao Barselonu

Bh. reprezentativac je u posljednjih pet minuta postigao sedam poena, čime je odlučio pitanje pobjednika.

Džanan Musa, bh. košarkaški reprezentativac, pružio je još jednu sjajnu partiju u dresu madridskog Reala, ovoga puta u ligaškoj pobjedi protiv najvećeg rivala Barselone. Musa je postigao 18 poena, uz tri asistencije i dvije ukradene lopte, ali i ključnu trojku kojom je odlučio pobjednika.

Od početka meča Kraljevi su se mučili sa realizacijom, ali ni Barcelona nije bila bolja, mada je držala blagu rezultatsku prednost, pa se na poluvrijeme otišlo sa rezultatom 32:39.

Na otvaranju trećeg perioda Real smanjuje na -2 (42:44), ali gosti na krilima Satoranskog vraćaju sigurnu prednost. Ipak, Kraljevi su odlično igrali u posljednjoj četvrtini, te su uspjeli preko Llulla stići na samo -1 (66:67). Bilo je nešto više od tri minute do kraja. U idućem napadu Džanan Musa oduzima loptue, a Sergio Llull pogađa novu trojku za prednost Kraljeva 69:67.

Katalonci ponovo preokreću uz dobru igru Coryja Higginsa, pa se u posljednjih 60 sekundi ulazi pri rezultatu 69:73. Ipak, nakon velike drame, regularni dio meča završava 73:73, pri čemu treba istači da je Llull imao napad za pobjedu, ali je je napravio korake. Ni Barcelona nije uspjela realizovati svoj zadnji napad, pa se na kraju otišlo u produžetke.

Real je na koncu slavio sa 91:86, a Muse je u posljednjih pet minuta postigao sedam poena, čime je odlučio pitanje pobjednika.

Kod Real najefikasniji su bili Gabriel Deck sa 23 poena, Sergio Llull sa 19 poena i Džanan Musa sa 18 poena, dok su u redovima Barcelone najviše poena ubaciki Nikola Mirotić (17) i Jan Vesely (12).