Musa odigrao najgoru partiju u Realu: Ubacio svega 6 poena, sve sa linije penala

Real Madrid poražen je večeras na gostovanju Baskoniji u Fernando Buesa Areni, u susretu 16. kola Eurolige.

Domaći sastav odigrao je nevjerovatno prvo poluvrijeme, nakon 20 minuta vodio je sa 59:43 u duelu španskih ekipa.

No, u drugoj polovini meča Kraljevi su se probudili i počeli smanjivati distancu, prišli su na svega dva poena razlike početkom posljednje četvrtine (73:71).

Ipak, Baskonia nije ispustila vodstvo do završetka utakmice i na kraju slavila sa 92:86.

Fantastično su u pobjedničkoj ekipi odigrali Markus Howard (28 poena) i Rokas Geidraitis (21), kod Reala su se istakli Gabriel Deck (17) i Walter Tavares (15 poena, 12 skokova).

Što se tiče Džanana Muse, ovo je bila njegova najgora partija od dolaska u madridski klub.

Za nešto više od 16 minuta na parketu zabilježio je šest poena – sve s linije slobodnih bacanja.

Reprezentativac BiH, dakle, nije imao ubačaja iz igre (šut 0-3). Tek je dodao jednu asistenciju na pomenuti učinak.

S ovim trijumfom Baskonia je preskočila Real na tabeli i trenutno je lider Eurolige, prenosi SCsport.ba.