Mekić i Gasal za veliki Željin preokret u Mostaru

Na mostarskom stadionu pod Bijelim Brijegom u posljednjoj utakmici 2. kola Mtel Premijer lige BiH u nogometu Željezničar je savladao Zrinjski sa 2:1. Golove za sarajevske plave postigli su Gasal I mekić, a za domaće Bilbija.

83′ Nakon što je u 80. minutu isključen Ćorluka zbog dva žuta kartona, Štilić je petom vratio do Mekića koji sa 25 metara šutira i pogađa za potpuni preokret u Mostaru.

63′ U drugom poluvremenu, nakon nekoliko napada domaćih, Željo je uspostavio inicijativu. Iz jednog mirnog napada lopta je došla na desnu stranu do Gasala, koji je sjajnim šutem lijevom nogom izjednačio na 1:1.

35′ Nakon bolje igre i nekoliko prilika, mostarski tim došao je u prednost kada je jedan centaršut Bekića na sebi svojstven način glavom iskoristio Bilbija za 1:0.

Za Zrinjski nastupaju: Soldo, Barišić, Ćorluka, Bekić, Savić, Sučić, Senić, Sabljić, Malekinušić, Ćuže, Bilbija.

Željezničar: Muftić, Kosorić, Cocalić, Subašić, Mekić, Štilić, Hodžić, Santos, Beganović, Galić, Vego.