Mlada reprezentacija BiH doživjela težak poraz od Švicarske na Grbavici

Na Grbavici su danas mladi reprezentativci BiH bili domaćini vršnjacima iz Švicarske, a gosti su pobjedili sa 0:3.

Današnja utakmica je i debitantska na klupi za novog selektora U-21 reprezentacije BiH Igora Jankovića.

Prvih desetak minuta proteklo je u dominaciji Zmajića, ali onda nakon jednog auta naša odbrana naivno ispada, ali Švicarci, na svu sreću, propuštaju veliku priliku.

Šahinović je u 15. i 19. minuti imao dvije sjajne intervencije i tako spasio gol naše reprezentacije.

U 25. minuti BiH nakon dugo vremena prelaze na protivničku polovinu, a udarac Bristrića je blokiran.

Do kraja prvog dijela BiH je prijetila samo preko Bašića, koji je bio najraspoloženiji za igru, ali nedovoljno da kapitulira golman Švicarske.

U 44. minuti Švicarska dolazi do vodstva. Reichmuth je snažno šutirao s ivice kaznenog prostora i pogodio za 0:1.

Drugo poluvrijeme ponovo donosi bolju igru gostiju koji sa dva gola u drugom poluvremenu dolaze do konačnih 0:3.

Švicarska je u 60. minuti vodio sa 0:2. Sjajnu loptu primio je Sanches koji je sam izašao ispred Šahinovići i matirao ga.

Konačnih 0:3 postavio je Samba sjajnim udarcem sa vrha šenaesterca, golu je prethodio veliki pritisak gostiju, a naši Zmajići se nisi uspjeli osloboditi lopte pa su mi primili gol.

Bosna i Hercegovina – Švicarska 0:3 (Reichmuth 44’, Sanches 60’, Samba 77’)

Bosna i Hercegovina: Šahinović, Cvjetanović, Račić, Muharemović, Drina, Popara, Kulašin, Ilinković, Bristrić, Bašić, Drljo.