Minimalan trijumf Zrinjskog u Banovićima, Slobodu srušio Barišić

U zaostaloj utakmici prvog kola nogometne Premijer lige Bosne i Hercegovine mostarski Zrinjski je kao gost porazio Slobodu na Gradskom stadionu u Banovićima rezultatom 0:1 (0:0).

Gol za tri boda postigao je Barišić u 61. minuti na asistenciju Jukića.

Baš u tim trenucima trener Slobode Adnan Jahić je izvršio izmjene i na travnjak poslao Bekića i Vranješa s namjerom da Tuzlaci igraju ofanzivnije, ali je gol uzdrmao redove crveno – crnih koji su do kraja utakmice imali nekoliko potencijalno dobrih situacija iz kojih se nisu izrodile prilike opasne po gol Mostaraca.

Aktuelni prvak BiH je tokom svih 90 minuta imao terensku inicijativu, nekada intenzivnu, a nekada blagu.

Mostarci su bili i nervozniji u odnosu na druge duele jer su imali imperativ pobjede. Sloboda se poziciono dobro držala u prvom dijelu, u drugom zaigrala agresivnije i konkretnije, ali je u 61. minuti faktički odlučen susret jer domaćini nisu mogli stvoriti ozbiljnije prilike pred golom Zrinjskog sve do sudijske nadoknade.

U 80. minuti svi na stadionu u Banovićima su zanijemili. Osmanković je ostao ležati na travi nakon sudara sa Ćorlukom. Na sreću poslije ukazane pomoći pridigao se, ali nije mogao nastaviti utakmicu.

U 94. minuti Sloboda je imala povoljnu priliku. Centrirao je Husejnović, šutirao Vranješ, ali je golman Čondrić izbacio loptu u korner. Iz drugog kornera Sloboda je imala kolosalnu priliku, a Devedžić je iz neposredne blizine pogodio prečku.

Sloboda je ostala na devet osvojenih bodova, a isti saldo ima i Zrinjski. Mostarci imaju još četiri neodigrane utakmice.