Minimalac Želje na Grbavici, Igmanu presudio Amoah

Fudbaleri Željezničara su u okviru 9. kola m:tel Premijer lige BiH večeras savladali Igman sa 1:0.

Malić u sedmoj minuti šutira poslije odbitka iz kornera, defanzivac gostiju izbacuje u korner.

Haračić u 12. minuti šutira glavom preko gola.

Pokušao je Malić i u 32. minuti, lopta nakon udarca sa distance ide pored gola.

Dvije minute poslije Santos glavom šutira pored gola.

Malić sjajno gura za Santosa u 37. minuti, Brazilac izlazi pred gol Igmana, ali Ćeman sjajno brani.

Amoah probija u 41. minuti, ubacuje, a Haračić šutira preko gola.

Na poluvrijeme se otišlo sa 0:0.

Bodul iz slobodnog udarca prijeti u 49. minuti, lopta ide preko gola Željezničara.

Minutu poslije Jakupović šutira, Bender brani.

Mekić u 59. minuti sa 20 metara šutira preko gola.

U 70. minuti velika šansa za Želju. Štilić je fenomenalno proigrao Haračića koji izlazi pred gol gostiju, šutira, ali Ćeman sjajno brani.

Plavi dolaze u vodstvo u 73. minuti. Malić je oduzeo loptu, dodao do Štilića koji sjajno asistira Amoahu za 1:0.

Željo prijeti ponovo u 77. minuti, iskosa Amoah šutira, lopta pogađa Velića i pogađa prečku.

Na kraju je ostalo 1:0.

Željezničar narednu utakmicu igra u subotu protiv Slobode. Susret u Banovićima počinje u 16 sati.

Igman iz Konjica 11. septembra dočekuje Leotar. I taj susret na programu je od 16 sati.