Minimalac Tottenhama protiv Wolvesa, Kane nadmašio Aguera

Fudbaleri Tottenhama danas su u meču 3. kola Premier lige sa 1:0 na svom terenu savladali Wolverhampton.

Gledali smo jednu od slabijih fudbalskih predstava u novoj sezoni Premiershipa, ali Pijevci su uspjeli doći do pobjede i vrijedna tri boda.

Prve prave prilike vidjeli smo tek u finišu prvog poluvremena. Prijetio je Nunes u 43. minuti udarcem glavom, ali lopta ide tik pored stative, a dvije minute poslije Harry Kane propušta odličnu šansu.

Ipak, Kane se iskupio u nastavku, tačnije u 64. minuti. Son je tada ubacio iz kornera, Ivan Perišić je glavom loptu s prve prebacio na drugu stativu, a tamo ju je dočekao usamljeni Kane i zakucao u mrežu za 1:0.

To se ispostavilo i konačnim rezultatom, pa je Tottenham upisao tri boda.

Treba reći da je Kaneu ovo bio 185. gol u Premier ligi u dresu Tottenhama, a tako je nadmašio Sergija Aguera po broju golova u Premier ligi u dresu jednog tima. Aguero ih je za City postigao 184. Inače, Kaneu je to bio i jubilarni 250. gol u svim takmičenjima za Tottenham, piše SCsport.ba.