Milan prekršio dogovor i uvalio reprezentaciju BiH u probleme

Fudbaler reprezentacije Bosne i Hercegovine Rade Krunić ozlijedio se na posljednjoj utakmici sezone u Seriji A. Milan je igrao protiv Verone, a Krunić je zaigrao od prve minute te se na kraju teže povrijedio. Poseban je to problem za BiH jer je dogovor s Milanom bio da Krunić ne igra kako bi bio spreman za utakmice kvalifikacija za Euro protiv Portugala i Luksemburga.

Sada je izvjesno da neće biti spreman i to će biti ozbiljan hendikep za BiH jer je Krunić jedan od najboljih igrača te reprezentacije. U prvoj utakmici kvalifikacija protiv Islanda BiH je slavila s 3:0, a Krunić je zabio dva gola. Odigrao je i svih 90 minuta u porazu od Slovačke.

Ukupno je za reprezentaciju BiH odigrao 29 mečeva i postigao četiri pogotka, a sada ga neće biti na okupljanju reprezentacije koje je zakazano za 7. juni. BiH će 17. juna u Lisabonu igrati s Portugalcima, dok će 20. juna u Zenici ugostiti Luksemburg, prenosi Index.