Mediji u Srbiji o sramoti košarkaške reprezentacije: Belgija ugasila svjetlo u Nišu!

Košarkaška reprezentacija Srbije u odgođenoj utakmici kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Nišu je izgubila od Belgije rezultatom 74:73. Bio je to posljednji meč u prvoj rundi kvalifikacija za SP, koju Srbija završava na trećem mjestu grupe A s omjerom od tri pobjede i tri poraza. Prva je Latvija, a druga Belgija, dok je Slovačka posljednja.

U sljedećem krugu kvalifikacija će Srbija, koja prenosi jednu pobjedu i ima lošiji međusobni omjer od Latvije i Belgije, biti u vrlo teškoj poziciji za plasman na veliko takmičenje, igrat će protiv Grčke i Turske u avgustu. U novembru će nastupiti protiv Velike Britanije i Turske, a u februaru sljedeće godine ponovo protiv Grčke i Velike Britanije.

“Belgija ugasila svjetlo u Nišu! Nevjerojatan poraz košarkaša! Velika blamaža u posljednjoj četvrtini, Mundobasket sve dalje”, naslov je Kurira koji navodi da je Srbija imala 13 poena prednosti, a onda u zadnjoj četvrtini dopustila Belgijancima 11-0 seriju, prenosi Index.

“Šok i nova blamaža Srbije. Umjesto uvjerljivog trijumfa nakon velikog vodstva, dogodio se neshvatljiv pad”, piše Telegraf, a B92 naglašava da Srbija skoro četiri minute nije postigla poen u završnici utakmice te da je zadnji napad riješen šutem za tri poena preko ruke.

“Katastrofa u Nišu! Srbija uvjerljivo vodila, doživjela veliki pad i izgubila od autsajdera”, naslov je Blica koji navodi da sve o igri Srbije govori što za oko devet sekundi na kraju utakmice nije uspjela napraviti prekršaj. “Posrnuće je bilo toliko veliko da se nikako nisu mogli izvući iz njega. Nije pomogao ni time-out izbornika…”