Ostalo

Max Verstappen startao je s 14. mjesta. S lakoćom je pobijedio u Belgiji

Nizozemac Max Verstappen pobijedio je na Velikoj Nagradi Belgije na stazi Spa-Francorchamps. Ovom pobjedom stigao je do devete pobjede u sezoni nakon što je krenuo u utrku s 14. mjesta, što je najniža pozicija s koje je netko pobijedio od trijumfa Lewisa Hamiltona na VN Njemačke 2018. godine.

Na drugom mjestu završio je Sergio Perez i potvrdio dvostruko slavlje Red Bulla u Belgiji. Na trećem mjestu završio je Carlos Sainz, koji je startao na pole positionu, na četvrtom George Russel. Peti je trebao završiti Charles Leclerc, koji je već u četvrtom krugu utrke morao otići u boks zbog problema s prednjom desnom gumom.

Ferrarijev vozač završio je na šestom mjestu, a njegovo peto mjesto uzeo je Fernando Alonso. Naime, bez obzira na to što je Leclerc prestigao Alonsa u posljednjem krugu, završio je šesti jer je dobio pet sekundi vremenske kazne zbog prebrze vožnje u boksu.

Nakon 14 od 22 natjecanja iz kalendara Svjetskog prvenstva, Verstappen ima 284 boda, čak 93 više od momčadskog kolege Sergija Pereza. Trećeplasirani Charles Leclerc (Ferrari), koji je u Belgiji bio šesti nakon što je startao sa 13. startne pozicije, za Verstappenom zaostaje 96 bodova.

Sljedeća utrka Svjetskog prvenstva formule 1 na rasporedu je za sedam dana, a vozači će se na stazi u Zandvoortu boriti za Veliku nagradu Nizozemske.