Manchester je danas crven

Mančesterski derbi u 20. kolu Premier lige Engleske nije opravdao očekivanja, ali u finišu smo dobili uzbuđenja i United je nakon preokreta sa 2:1 savladao City!

Tako se nastavio sjajan niz Crvenih đavola, koji su upisali peti vezani trijumf u Premier ligi. No, zasigurno će se dugo pričati o prvom golu Uniteda na meču, koji je postigao Bruno Fernandes, a kojem je prethodio očigledan ofsajd Marcusa Rashforda.

Nije Rashford dirao loptu u toj akciji, ali je i više nego očigledno utjecao na akciju…

Gledali smo blijedu fudbalsku predstavu gotovo cijelim tokom utakmice, a svi golovi pali su u drugom poluvremenu.

Poveo je City preko Jacka Grealisha u 60. minuti. Tada je jednu od rijetkih akcija na meču imao Kevin de Bruyne. Uspio je Belgijanac da uđe u kazneni prostor s desne strane, potom loptu centrira na drugu stativu, a tamo je dočeka Grealish i glavom zakuca u mrežu za 1:0.

United je bio bezopasan sve vrijeme, a onda u 79. minuti stiže do poravnanja! Bruno Fernandes je lijepo ispratio jednu loptu s desne strane koju je poslao Casemiro, te matirao Edersona za 1:0. Uz loptu je do trenutka udarca Bruna bio i Rashford, koji se nalazio u ofsajd poziciji. Zbog toga je gol prvobitno bio poništen, ali nakon intervencije iz VAR sobe suci odluičuju da pogodak ipak priznaju!

Procijenili su da Rashford nije utjecao na akciju, iako je dobrih petnaestak-dvadeset metara bio u trku za loptom koju je poslao Casemiro. Pogledajte taj gol OVDJE!

Nije se dugo čekalo da United dođe i do drugog gola i potpunog preokreta!. U 82. minuti je Garnacho iz drugog pokušaja uspio da uposlo Rashforda pred golom Građana, a napadač Đavola nastavlja veliki golgeterski niz i pogađa za 2:1!

To je bio i konačan rezultat, te je United prišao na samo bod zaostatka za gradskim rivalom! Đavoli su treći na tabeli sa 38 bodova, a City je drugi sa 39. Lider je i dalje Arsenal sa 44 boda.

Trenutno City ima 42 boda i drugoplasirani je, a Arsenal ima 44 i utakmicu manje. United je četvrtoplasirani sa 35 bodova.