Majstor ostaje majstor: Haaland dvostruki strijelac u debitantskom nastupu u Premier ligi (VIDEO)

Nogometaši Manchester Cityja gostujućom pobjedom protiv West Ham Uniteda sa 2:0 započeli su odbranu naslova prvaka Engleske.

Oba gola za “Građane” postigao je u svom debiju u Premier ligi novi napadač Cityja Erling Haaland. Prvi u 36. minuti iz kaznenog udarca kojeg je sam izborio, a drugi u 65. minuti nakon fantastičnog proigravanja De Bruynea.

Haaland se pred kraj prvog poluvremena sjurio u kazneni prostor domaćih gdje ga je “počistio” vratar Areola pa je sudija Oliver bez razmišljanja pokazao na bijelu tačku, a Norvežanin je bio siguran realizator.

Sredinom nastavka De Bruyne je okomitom loptom “rasparao” odbranu Wrest Hama, a Haaland je manirom rasnog strijelca još jednom svladao Areolu, piše Sportklub.