Luka Dončić je ponovo briljirao i stigao na korak od velikog LeBrona Jamesa

Slovenskoj superzvijezdi sinoćnji triple-double bio je šesti ove sezone i 61. u karijeri.

Slovenački košarkaš Luka Dončić odigrao je novu sjajnu utakmicu, a njegovi Dallas Mavericksi pobijedili su San Antonio Spurse 144:119.

Najbolji igrač Mavsa i jedan od najboljih na svijetu u ovoj utakmici uopće nije ulazio u igru u posljednjoj četvrtini, a prve tri su mu bile dovoljne za triple-double izgrađen na 39 koševa, 12 skokova i 10 asistencija.

Slovenskoj superzvijezdi sinoćnji triple-double bio je šesti ove sezone i 61. u karijeri. Također, bio mu je to i 36. triple-double s minimalno 30 poena.

Sljedećim će se izjednačiti s LeBronom Jamesom na trećem mjestu liste igrača po broju takvih učinaka uz minimalno 30 koševa. U samo jednoj od posljednjih 12 utakmica nije ubacio 30 ili više koševa, a za sinoćnjih 39 bile su mu dovoljne tek 32 minute.

Tim Hardaway Jr. dodao je 23 koša i šest skokova, a Dante Exum 20 i sedam uhvaćenih lopti za Mavse, koji su sada na učinku od 17 pobjeda i 12 poraza.

Istovremeno, Spursi su nastavili nizati loše rezultate. Posljednja su mekipa Zapadne konferencije s tek četiri pobjede iz 28 utakmica.