Liverpool poklekao u Brentfordu

Fudbaleri Brentforda večeras su na svom terenu upisali pobjedu protiv Liverpoola rezultatom 3:1 u sklopu 19. kola engleskog Premiershipa.

Iako su mnogi očekivali da će Liverpool bez većih problema upisati pobjedu i odnijeti tri boda iz Londona, to se na kraju nije desilo.

Igrala se 19. minuta kada je domaćin poveo autogolom Ibrahima Konatea, a nakon vodećeg gola, Brentford je nastavio sa agresivnom igrom koja se isplatila u finišu prvog poluvremena.

U 42. minuti je bilo 2:0 na semaforu. Pogodak je postigao Wissa akon asistencije Jensena, a prije njegovog gola, Brentfordu je poništen i jedan gol zbog ofsajda.

Početkom drugog poluvremena trener Redsa, Jurgen Klopp, izvršio je tri izmjene, a onda je engleski klub u 50. minuti smanjio rezultat. Na 2:1 je smanjio Oxlade-Chamberlain.

Rezultat se nije mijenjao sve do 84. minute kada je konačan rezultat od 3:1 postavio Mbeumo.

Također, vrijedi spomenuti kako je i Liverpoolu u 48. minuti poništen gol zbog ofsajda, prenosi Sport1.