Liverpool bez problema slavio u gostima kod Aston Ville

U okviru 17. kola Premier lige Liverpool je u gostima večeras upisao pobjedu nad Aston Villom rezultatom 1:3.

Gosti su odlično otvorili meč i u petoj minuti stigli do gola. Robertson je ušao u šesnaesterac gdje je na drugoj stativi pronašao Salaha koji ubacuje loptu u praznu mrežu.

Matip je u 20. minuti postigao gol, ali je nakon VAR-a poništen radi ofsajd pozicije.

Liverpool do novog gola stiže u 37. minuti utakmice. Alexander-Arnold je ubacio iz kornera, u gužvi u šesnaestercu Salah prima loptu i ostavlja Virgilu van Dijku koji uz lagani odbijanac pogađa suprotni ugao za 0:2.

Na samom otvaranju drugog poluvremena domaći su stigli do gola, Ollie Watkins je bio strijelac, ali je na kraju njegov gol poništen radi ofsajd pozicije.

Ipak Aston Villa je smanjila rezultat u 59. minuti. Douglas Luiz je poslao odličan dugi pas u prostor koji je pratio Ollie Watkins i zabio glavom u donji desni ugao.

Konačnih 1:3 postavio je mladi Bječetić u 81. minuti utakmice. Ovaj igrač je bio na pravom mjestu u pravo vrijeme, nakon odbijene lopte natrčao je i pogodio.

Redsi su ovom pobjedom izbili na šesto mjesto na tabeli i tako se približili ekipama koje se bore za takmičenja u Evropi, piše SCsport.ba.