LIGA PRVAKA Spektakl u Barceloni završen podjelom bodova, katastrofa Rangersa

Kompletirano je 4. kolo grupne faze Lige prvaka večerašnjim utakmicama u grupama A, B, C i D.

Derbi večeri odigran je na Kamp Nouu gdje je Barcelona ugostila Inter našeg Edina Džeke (igrao do 76. minute), željna osvete nakon poraza u Milanu prošle sedmice (1:0).

Nakon Džekine pogođene prečke u 17. minuti sve je slutilo da bi Inter mogao izvući povoljan rezultat večeras iako je Barca bila opasna u prvom poluvremenu.

Povela je domaća ekipa preko Dembelea u 40. minuti i na poluvremenu su imali 1:0. Ipak, u nastavku Inter stiže do poravnanja preko Barelle (53.), a onda Martinez dovodi goste u vodstvo u 53. minuti.

Barcelona potom poravnava na 2:2 preko Lewandowskog u 82. minuti, a onda šok u 89. minuti kada Gossens donosi Interu novo vodstvo 2:3. Tu nije bio kraj jer Lewandowski postiže svoj drugi gol za 3:3, a taj rezultat se nije više mijenjao.

Nakon preokreta slavio je Liverpool, a najviše zahvaljujući Robertu Firminu – jedinom igraču koji igra u pravoj formi u dresu “Redsa” ove sezone.

Engleski tim je u Škotskoj sa nestvarnih 7:1 uništio Rangerse, koji su poveli preko Arfielda, ali je onda uslijedila katastrofa.

Firmino je s dva gola kreirao preokret i napravio najvažniji dio posla, da bi potom strijelci bili i Nunez i Salah, koji ulazi s klupe i postiže hat-trick! Tako je Egipćanin konačno najavio povratak u pravu formu, pošto na startu ove sezone ne liči na samog sebe. Konačnih 7:1 je postavio mladi Elliott.