Liga prvaka: Real zabio pet komada na Anfieldu, Napoli siguran u Frankfurtu

Gosti su bili bolji u oba meča i napravili veliki posao u borbi za prolazak u četvrtfinale, a revanš susreti na Santiago Bernabeu i Stadionu "Diego Armando Maradona" bit će odigrani 15. marta.

Real Madrid slavio je na Anfieldu u prvoj utakmici osmine finala Lige prvaka ekipu Liverpoola rezultatom 2:5, pa se može reći da su jednom nogom već među osam najboljih timova Evrope.

Sjajno je počelo za domaćine. Slavlje već u ćetvrtoj minuti. Salah prolazi po desnoj strani i šalje loptu u peterac, gdje je na pravom mjestu Darwin Nunez, koji petom šalje loptu u mrežu za euforiju na Anfieldu.

Samo deset minuta trebalo je Redsima da udvostruče prednost. Grešku golmona Courtoisa koristi Salah i na semaforu je 2:0. Činilo se da bi Real mogao pretrpiti katastrofu, ali stvari su se odvijale grugačije.

Sedam minuta kasnije Benzema dugo drži loptu, na lijevoj strani otvara mu se Vinicius Junior, pas prolazi perfektno i Real se vraća u utakmicu.

Do poravnanja dolaze devet minuta prije odlaska na odmor. Ovoga puta golma Liverpoola, Alisson, poklanja pogodak protivniku i priređuje šok svojim navijačima. Sa rezultatom 2:2 ekipe odlaze na odmor.

Liverpool kao da se nije ni vratio iz svlačionice, dok je Real podigao tempo i gazio do maksimuma. Već u 47. minuti Modrić ubacuje iz slobodnog udarca, a usamljeni Militao je glavom posprema loptu u mrežu za preokret.

Četvri gol postiže Benzema na asistenciju Rodryga u 55. minuti, a totalnu katastrofu Liverpoolu je priredio isti igrač u 67. Bilo je to konačnih 2:5, Real će na Santiago Bernabeu braniti tri gola prednosti.

U drugom susretu večeri Napoli je uspio pobijedili na Deutsche Bank Parku 0:2 i obezbijediti solidnu zalihu za revanš na Stadionu “Diego Armando Maradona”.

U prvom poluremenu gosti iz Napulja pokazali su da su u odličnoj formi, držali su loptu u posjedi, a domaće je u životu držao golman Trapp, koji je stigao i odbraniti penal Kvaratskhelij.

Eintrachtov čuvar mreže ipak je kapitulirao u finišu prvog poluvremena. Lozano je sjajno istrčao kontru po desnoj strani i uposlio Osimhena koji i šalje loptu u mrežu za 0:1, što je bio i rezultat s kojim se otišlo na odmor..

Nije prošlo otkako su igrači vratili na teren kada Kolo Muani dobija direktni crveni karton i ostavlja saigrače da brojčano neravnopravni jure izjednačenje.

Konačni rezultat postavio je Di Lorenzo (0:2), pa se može zaključiti da su Napolitci napravili dobar posao u borbi za četvrtfinale.