LIGA PRVAKA Potpuni debakl Barcelone i Ajaxa, ogromna neizvjesnost u grupi D (VIDEO)

Odigrane su utakmice 5. kola u grupama A, B, C i D Lige prvaka, a pogodaka večeras nije nedostajalo.

/EPA

Za iznenađenje se pobrinuo Sporting, koji je osvojio bod u gostima kod Tottenhama (1:1).

Poveli su Portugalci pogotkom Marcusa Edwardsa u 22. minuti, izjednačio je Bentancur deset minuta prije kraja. U nadoknadi je Harry Kane postigao pogodak, ali je poništen, piše SC Sport.

U istoj grupi (D), Eintracht je savladao Marseille u Frankfurtu s 2:1.

Kamada je doveo njemački tim u vodstvo već u trećoj minuti, izjednačio Guendouzi u 22. minuti, da bi pet minuta kasnije Muani opet donio prednost domaćinu.

Sead Kolašinac je odigrao posljednjih pola sata za francusku ekipu, ušao je u igru umjesto Gigota. U ovoj grupi je ostalo i najviše neizvjesnosti jer će se sve rješavati u posljednjem 6. kolu.

U derbiju večeri Barcelona je priredila novo razočarenje svojim navijačima.

Bayern je ostvario pobjedu na Camp Nouu od 0:3, golovima Manea, Choupo-Motinga i Pavarda, a golove sa ovo meča možete pogledati OVDJE.

Za Barcu je i prije meča bila poznata činjenica da se nakon zadnjeg kola grupne faze oprašta od Lige prvaka, nakon što je večeras Inter savladao Viktoriju (4:0).

Visokom pobjedom u Amsterdamu nad Ajaxom (0:3) osminu finala je osigurao Liverpool. Pogotke sa ove utakmice možete pogledati OVDJE.

U grupi B su također poznati putnici za nokaut fazu, to su Club Brugge i Porto.

Od Lige prvaka se opraštaju Atletico i Bayer. Nevjerovatnu priliku su imali Madriđani za trijumf, penal u nadoknadi, ali Hradecky je odbranio šut Carrasca.