Liga prvaka: Inter bolji od Porta, Leipzig i City remizirali

Kapiten reprezentacije BiH Edin Džeko zamijenjen je u 58. minuti kada je umjesto njega ušao strijelc pobjedničkog gola Lukaku.

Intera je večeras na stadionu Giuseppe Meazza došao do pobjede u prvoj utakmici osmine finala Lige prvaka protiv Porta rezultatom 1:0. Gol odluke postigao je Romelu Lukaku u 86. minuti.

Prvo poluvrijeme završilo je 0:0, a obilježio ga je golam gostiju Costa, koji je branio udarce Calhanoglua i Bastonija.

Drugo poluvrijeme velikom šansom otvorio je Barella, ali je šutirao pored gola. Potom se nižu prilike za Porto, koji je u drugom poluvremenu bio bolji protivnik. Onana brani udarac Taremija, pa Zaidua, a Taremi šutira pored gola.

Dvanaest minuta prije kraja susreta gostiju ostaju sa 10 igrača, isključen je Jovanović. Brojčano nadmoćniji Inter uspijeva postići pogodak četiri minute prije kraja utakmice, preko rezerviste Lukakua, koji je u mrežu pospremio jedan odbijenac.

Kapiten reprezentacije BiH Edin Džeko bio je u startnoj postavi, a zamijenjen je u 58. minuti kada je umjesto njega ušao strijelav pobjedničkog gola Lukaku. Meč je obilježio i verbalni duel golmana domaćih Andree Onane i Džeke, koji su zabilježile kamere. U sve se umiješao i turski veznjak Hakan Calhanoglu koji je pokušao da izgladi stvari, stavivši ruku na usta kamerunskog golmana.

U drugom meču večer Red Bull Leipzig i Manchester City su remiziriali (1:1), pa će odluka o prolazu pasti na Etihadu.

Manchester CiIty je poveo u 27. minuti kada je Mahrez prošao kroz odbranu njemačkog tima i preciznim udarcem je pogodio mrežu za 1:0, a Građani su do isteka prvog dijela propustili još dvije velike šanse preko Rodrija i Grealisha.

U drugom dijelu gledali smo mnogo bolje izdanje domaćeg tima. Henrichs je imao dvije dobre šanse, a potom je i Ederson zaustavio sjajan udarac Szoboszlaia.

Poravnanje Leipzigu, koji je u drugom poluvremenu zaigrao mnogo bolje, donio je Joško Gvardiol nakon kornera.

Revanš susreti na programu su 14. marta.