LIGA PRVAKA Leipzig se lako razračunao sa Shaktarom i prošao u eliminacionu fazu

RB Leipzig je u direktnom dvoboju skupine F za i plasman u nokaut-fazu Lige prvaka pobijedio Šahtar 4:0.

Njemački prvoligaš tako će s drugog mjesta nastaviti elitno europsko natjecanje, dok momčad trenera Igora Jovićevića, koji je ranije u karijeri vodio Dinamo, ostaje na trećem mjestu koje vodi u Europa ligu.

Golove za Leipzig postigli su Christopher Nkunku u desetoj minuti, Andre Silva u 50. i Dominik Szoboszlai u 62., dok je Valerij Bondar u 68. postigao autogol, iako je većinu posla napravio Dani Olmo, koji je par sekundi ranije ušao u igru.

Real Madrid je u drugoj utakmici šestog kola ove skupine s 5:1 pobijedio Celtic te mu je pripalo prvo mjesto s 13 bodova.

Kraljevski klub potpuno je dominirao utakmicom, a u vodstvo je došao preko svog današnjeg kapeta Luke Modrića već u šestoj minuti.

Hrvatski reprezentativac pogodio je s bijele točke. U dobi od 37 godina i 54 dana Modrić je postao najstariji igrač u povijesti najjačeg europskog nogometnog natjecanja koji je bio precizan udarcem s bijele točke. Dosad je taj rekord bio u vlasništvu Buraka Yilmaza, koji je kao igrač Lillea zabio Chelseaju u ožujku 2022.

U 21. minuti Modrić je bio i “asistent”, tako što je drugi penal na utakmici prepustio mladom Brazilcu Rodrygu, koji je također bio precizan. Do kraja poluvremena Thibaut Curtois obranio je penal hrvatskom reprezentativcu Josipu Juranoviću. Marsco Asensio i Vinicius Junior su svojim golovima u 51. i 61. minuti podebljali vodstvo, a točku na “i” stavio je Federico Valverde golčinom u 71. minuti.

Valverde je ove sezone na učinku od osam golova i četiri asistencije, a ukupno je postigao pet golova udarcima izvan kaznenog prostora, po čemiu je na samom vrhu od scih igrača u Ligama petice. S jednim dalekometnim golom manje od njega na drugom mjestu te liste je Leo Messi. Do kraja utakmice Jota je samo ublažio poraz Celtica koji je ispao iz Europe.