Legenda Milana se prije utakmice čudila što Krunić igra, kasnije mu nije bilo dobro

Milan našeg Radeta Krunića (29) pobijedio je večeras Salzburg, za koji nastupa Amar Dedić (20), rezultatom 4:0 i plasirao se u osminu finala Lige Šampiona.

Bio je ovo odlučujući duel u grupi E za drugu poziciju, a Milan je opravdao ulogu favorita i slavio sa 4:0.

Giroud je u 14. minuti zabio za 1:0, da bi se Krunić u 46. minuti sjajno snašao i glavom pogodio za 2:0. Bio je to prvi gol Radeta ove sezone za tim iz Milana.

Do kraja utakmice Milan je postigao još dva gola i to preko Girouda u 57. te Messiasa u 91. minuti.

Krunić je igrao do 78. minute za Milan, dok je Amar Dedić proveo svih 90 minuta na terenu u timu Salzburga.

Odluka Stefana Piolija da utakmicu započne Krunić začudila je mnoge, između ostalih i legendarnog Alessandra Nestu.

“Ja bih radije stavio Brahima Diaza, ima te karakteristike da trzne ekipu što vas može učiniti komfornijim. On mi se više sviđa od Krunića, ali je Piolijev izbor logičan jer će se puno trčati na centru terena”, rekao je Nesta uoči utakmice.

Ipak, Krunić se pokazao kao fantastično rješenje, a odličnu partiju na San Siru krunisao je golom.

“Meni se nije teško sjetiti golova jer ih nema puno. Jedinstvena je emocija postići gola ispred naših navijača u Ligi prvaka. Sada ću igrati sa više vjere u sebe”, kazao je Krunić nakon meča.