Leeds potopio Chelsea

Fudbaleri Leedsa napravili su veliko iznenađenje i savladali Chelsea sa ubjedljivih 3:0 (2:0) pred svojim navijačima u trećem kolu Premier lige.

ANDREW YATES/EPA

Težak udarac su Bijeli nanijeli Plavima u sjajnoj atmosferi na Eland Roadu osvetivši im se za prošlosezonski poraz istim rezultatom.

Nastavio je Leeds sa odličnim partijama od početka lige i sada ima sedam od maksimalnih devet bodova. Chelsea je ostao na četiri boda.

Ekipa Jessiea Marsha je potpuno nadigrala favorizovanog rivala iz Londona, koji nije ličio na sebe i na kraju doživio poraz kakav ne pamti. Barem ne u eri Thomasa Tuchela.

Ključan period odigrao se između 33. i 37. minuta kada je Leeds postigao dva gola.

Prvo je Brenden Aronson zatresao mrežu, pošto je iskoristio veliki kiks golmana Eduara Mendija, koji se poigravao pred golom i na nevjerovatan način izgubio loptu.

Potom je Rodrigo odličnim udarcem glavom krunisao centaršut Jacka Harrisona za nastavak golgeterske serije i četvrti pogodak u uvodna tri kola.

Ostao je taj rezultat aktuelan sve do 69. minuta kada je domaćin zadao konačan udarac gostima. Učinio je to Harrison na dodavanje Rodriga.

U međuvremenu, Chelsea je imao veći posjed lopte i pokušavao da pronađe pukotinu u odbrani protivnika, ali bezuspješno. Tek nekoliko polušansi imao je sastav Thomasa Tuchela, koji će sigurno biti izuzetno bjesan zbog ovakvog ishoda meča u Yorkshireu

Da stvar bude još gora, Coulibaly je u finišu dobio drugi žuti karton, pa ga čeka pauza u sledećem okršaju protiv Leicestera. Sa druge strane, pred Lidsom je gostovanje Brightonu na jugu Engleske.

Biće to veoma zahtjevan duel za Bijele, pošto i Brighton igra fantastično. Galebovi su savladali West Ham u gostima sa 2:0 i došli do sedam bodova.

Alexsis McAlister u 22. iz penala i Leandro Trosar u 67. na dodavanje Paskala Grosa doneli su slavlje timu Grahama Pottera.

Čekićari su upisali i treći poraz u ligi potvrdivši da se nalaze u velikoj krizi. Iz iste će probati da izađu na gostovanju Aston Vili u narednom kolu.