Lana Pudar ostala bez finala na 50 metara delfin na SP, ali za sve normalne ljude ona je već sada svjetski šampion

Lana Pudar nije se kvalifikovala u polufinale Svjetskog prvenstva u velikim bazenima u disciplini 50 metara delfin.

U konkurenciji 60 plivačica koje su učestvovale u kvalifikacijama, odnosno u sedam različitih grupa, Lana je zauzela ukupno 29. mjesto i utrku na 50 metara završila je s vremenom 27.14, što je za 1.75 sekundi bilo sporije od najbolje u kvalifikacijama Yufei Zhang iz Kine (25.39).

U svojoj grupi Lana je završila na osmom mjestu u konkurenciji 10 plivačica.

Podsjetimo, Lana je u prethodne dvije discioline na 100 i na 200 metara izborila finale i osvojila osmo, odnosno šesto mjesto na svijetu što je za nađe uslove i u nakaradnom sistemu koji sportistima samo odmaže i pravi od njih budale vrhunaravni uspjeh.