Lakersi pobijedili u utakmici kakvu nisu odigrali 37 godina: Indijani su dali 150 poena

Košarkaši Los Angeles Lakersa pobijedili su Indiana Pacerse sa 150-145 postigavši najviše koševa franšize nakon januara 1987. godine kada su u pobjedili Phoenix Sunse sa 155-118.

La Lakers

Domaćin je u jednom trenutku treće četvrtine vodio sa 19 koševa, a na ulasku u posljednju dionicu imao je 17 koševa razlike, no Indiana se primakla na svega tri koša zaostatka (145-148) 21 sekundu prije kraja susreta. Spencer Dinwiddie je realizirao samo jedno bacanje za 149-145, Pacersi su promašili napad, da bi Cam Reddish također, pogodivši samo jedno bacanje, zaključio priču.

Na suprotnoj strani najefikasniji je bio Pascal Siakam sa 36 koševa i 12 skokova, Myles Turner je dodao 20 koševa, a T.J. McConnell 17 koševa.

Golden State Warriorsi su poraženi na gostovanju kod Minnesota Timberwolvesa sa 110-114.

Warriorsi su u prvom poluvremenu vodili sa 12 poena razlike, imali su prednost i na koncu treće dionice (81-78), međutim domaćin je u posljednjoj četvrtini okrenuo rezultat i stigao do +8 (100-92). Golden State je izjednačio na 104-104, da bi Minnesota pobjegla na +5 i potom obranila prednost.

Anthony Edwards je zabio 23 koša, uz osam asistencija, Naz Reid je upisao 20 koševa i 12 skokova uz čak šest trica, a Rudy Gobert je dodao 17 koševa i 12 skokova za Wolvese, koji su pogodili čak 21 tricu iz 40 pokušaja. Warriorse je predvodio Steph Curry sa 31 košem, ali je promašio tricu za izjednačenje 1:27 do kraja. Klay Thompson je dodao 16, a Andrew Wiggins 15 koševa.

Milwaukee Bucksi su na krilima sjajnog Giannisa Antetokounmpa pobijedili Oklahoma City Thunder sa 118-93, i odveli Denver Nuggetse, koji prošle noći nisu igrali, na čelo Zapadne konferencije NBA lige.

Antetokounmpo je zabio 30 koševa uz 19 skokova. Khris Middleton zabilježio je svoj drugi triple-double u karijeri sa 11 poena, 10 skokova i 10 asistencija, dok je Bobby Portis ubacio je 15, a Brook Lopez 14 koševa. Josh Giddey je predvodio Thunder sa 19 koševa.