Tenis

Lajović pobijedio Đokovića i plasirao se u polufinale turnira u Banjoj Luci

Najbolji teniser svijeta Novak Đoković je ispao u četvrtfinalu ATP 250 turnira u Banjoj Luci, a izbacio ga je sugrađanin Dušan Lajović rezultatom 2:0 u setovima.

Tridesetdvogodišnji Lajović, tri godine mlađi Beograđanin, je napravio break u trećem gemu prvog seta, potom je poveo i sa 4:2, no u osmom gemu Đoković je uzvratio na isti način i poravnao na 4:4.

Tada su svi na tribinama pomislili da će Đoković “ubaciti u brzinu više”, no Lajović je napravio još jedan break i došao do vodstva rezultatom 5:4. Lajović je servirao za set, Đoković je propustio tri prilike za break i na kraju je 70. teniser svijeta uspio osvojiti prvi set rezultatom 6:4.

Drugi set je donio dosta zanimljivih situacija. Oba tenisera su uspijevali osvajati svoje servise, ali to nije dolazilo nimalo lagano. Oba tenisera su imala po pet brejk prilika, među kojima se najviše ističu tri vezane za Lajovića u devetom gemu.

Meč je nakratko prekinut između 11. i 12. gema je napravljen medicinski tajm-out zbog povrede Lajovića.

U taj-brejku Đoković je odmah na početku napravio mini-brejk i doveo se u odličnu poziciju da osvoji drugi set. Imao je tri set lopte koje nije iskoristio najbolji teniser svijeta.

Đoković je vodio 6:3 u taj-brejku, ali je izgubio pet poena zaredom i izgubio meč rezultatom 6:7 u drugom setu.