Koševo slavi Dudića: Impresivna partija Sarajeva protiv Sloge

Fudbaleri Sarajeva večeras su na Koševu nakon preokreta uspjeli savladati dobojsku Slogu rezultatom 4:2, te stići do druge pobjede u dva meča nove sezone Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Gubilo je Sarajevo na poluvremenu sa 0:1, ali utisak je da je Feđa Dudić napravio pravi potez uvođenjem u igri Ivana Ikića, koji je bio jako raspoložen i nosio je tim do preokreta.

Ono što je interesantno, jeste da su tri gola za bordo tim postigle novajlije. Pogađali su redom Nardin Mulahusejnović, Ivan Ikić, pa Adnan Džafić, sve igrači koji su ljetos stigli na Koševo. No, krenimo od početka.

Samo što je počela utakmica, uslijedio je hladan tuš za igrače i navijače Sarajeva, pošto je Sloga povela već u 3. minuti.

Luka Kulenović je tada odlično povukao jedan kontranapad, prevario svog čuvara i šutirao, a nakon odbrane Belmina Dizdarevića lopta stiže do Uglješe Stevanovića, koji je lagano šalje u gol za 0:1

Bordo tim je do poravnanja mogao i trebao u 15. minuti, kada je Dal Varešanović izašao sam pred golmana gostiju, ali je pokušao bespotrebno proigrati Nardina Mulahusejnovića i poslao je očajan pas, te upropastio veliku šansu.

U 20. minuti Elvir Trako brani šut Čatakovića, a tri minute poslije novu veliku šansu propustio je Varešanović. Tada je na centaršut Asmira Suljića glavom šutirao pored gola.

Uslijedio je opasan napad Sloge preko Kulenovića, ali on je na kraju izblokiran, a nakon toga smo dugo gledali napade Sarajeva, no bez učinka. U 38. minuti je bilo opasno pred golom Sloge nakon kornera, ali Trako sigurno hvata loptu nakon što se ona odbila od nekoliko igrača.

Pet minuta prije kraja poluvremena Nemanja Tomašeivć odlično prolazi po lijevoj strani i ulazi u kazneni prostor, ali Milan Milanović fenomenalno reaguje i sprječava ga da proigra Mulahusejnovića u petercu.

U sudijskoj nadoknadi je Mulahusejnović odlično šutirao glavom, ali izvrsnom paradom na golu gostiju se istakao Trako! Nakon toga se tresla i stativa na golu Sloge, a pogodio ju je Milanović da bi potom Varešanović promašio nemoguće…

Od prvog minuta nastavka počela je opsada gola gostiju, a to je rezultiralo poravnanjem već u 49. minuti. Odigrao je bordo tim tada sjajnu akciju po desnoj strani, Varešanović je potom lijepo pronašao Mulahusejnovića, kojem s tri metra nije bilo teško poslati loptu u gol za 1:1.

Nedugo nakon toga Tomašević glavom šutira preko gola i propušta dobru šansu, ali u 60. minuti Sarajevo stiže do potpunog preokreta. Tada je jako lijep gol postigao rezervista Ivan Ikić. Šutirao je s 25 metara iskosa, lopta je odskočila nezgodno pred Trakom i prevarila ga, pa ju je uspio samo odbiti od stativu u mrežu… 2:1 za Sarajevo.

Potom u igru ulazi Adnan Džafić, a već u 64. minuti i on trese mrežu gostiju. Iskoristio je nevjerovatnu grešku Trake, kojem je ispala lopta, te pogodio za 3:1.

Ikić deset minuta poslije sjajno šutira iz slobodnjaka, ali pogađa spoljni dio mreže gola gostiju i rezultat ostaje nepromijenjen.

Jako je neoprezan u 78. minuti bio rezervista Daniel Avramovski. Leo Janković mu je ukrao loptu, ali gol Sarajeva odličnom intervencijom spašava golman Dizdarević.

Sloga se u utakmicu vraća pet minuta prije njenog završetka. Franko Dadić je tada u kaznenom prostoru primio fantastičan dubinski pas Aleksandra Milakovića kroz sredinu, te onda odličnim udarcem u bliži ugao matirao Dizdarevića za 3:2!

Kratko je trajalo radovanje gostiju, pošto u 89. minuti Mersudin Ahmetović majstorski petom trese njihovu mrežu za 4:2. Asistenciju je upisao Džafić.

To je bio i konačan rezultat utakmice.

Premijer liga BiH, 3. kolo:

Sarajevo – Sloga 4:2 (Mulahusejnović 49’, Ikić 60’, Džafić 64’, Ahmetović 89’ / Stevanović 3’, Dadić 85’)

Stadion: Asim Ferhatović Hase (Sarajevo). Gledalaca: 7.500. Sudija: Mateo Musa (Čitluk). Žuti kartoni: Džafić (Sarajevo); Stapić, Kujundžić, Šaula, Hasanbegović (Sloga).

Sarajevo: Dizdarević, Tomašević, Mujakić, Đokanović, Musa, Ćirjak, Kapić (od 61. Kobiljar), Čataković (od 46. Ikić), Suljić (od 71. Ahmetović), Varešanović (od 75. Avramovski) i Mulahusejnović (od 61. Džafić).

Sloga: Trako, Hasanbegović, Milanović, Zajić (od 65. Baštić), Đorić (od 65. Janković), Popara, Šaula, Kujundžić, Stapić (od 74. Ristić), Stevanović (od 46. Milaković) i Kulenović.