KO ĆE AKO NEĆE ON? Džeko sjajnim golom donio prednost Zmajevima

Zmajevi večeras igraju u Zenici protiv selekcije Finsku jednu od najboljih utakmica u posljednje vrijeme.

Od pete minute susreta selekcija izabranika selektora Ivayla Peteva imala je prednost pogotkom Miralema Pjanića sa bijele tačke, ali je Finska veoma brzo preokrenula rezultat.

Nakon prve konkretne akcije Finske, u šesnaestercu naše selekcije najbolje se snašao Pukki i pogodio mrežu Šehića za 1-1.

Bio je ovo prvi pogodak Pukkija na Bilinom polju. Već u 18. minuti Finska je preokrenula rezultat. Loša reakcija u odbrani, Pukki je asistirao za Kallmana, a ovaj pogodio za 1-2.

Edin Džeko je u 28. minuti susreta pogodio za 2-2. Pogodak mu je najprije poništen zbog ofsajda, ali nakon konsultacija VAR-a, pogodak je priznat.

Isti igrač je u 58. minuti utakmice, svojim drugim pogotkom donio novo vodstvo Zmajevima.