Klopp pobjesnio na novinara: Ne mogu vjerovati šta me pitate

Liverpool je nakon dva kola engleskog prvenstva bez pobjede. U ponedjeljak navečer ekipa Jürgena Kloppa odigrala je 1:1 na Anfieldu protiv Crystal Palacea. Nakon remija s Fulhamom u prvom kolu bio je ovo novi neuspjeh za Liverpool, a loše je i što je Darwin Nunez, urugvajski napadač plaćen 75 miliona eura, dobio crveni karton.

Novinar Sky Sportsa pitao je Kloppa prije utakmice zašto je u prvu postavu uvrstio urugvajskog napadača Darwina Nuneza, a to je pitanje izbacilo iz takta njemačkog trenera. “Zato što nemamo drugog napadača. Ne mogu vjerovati da me to pitate nakon što ste proučili sastave. Darwin se iskazao prošle sedmice i zato je u prvom sastavu”, rekao je Klopp.

Wilfried Zaha doveo je goste u iznenađujuće vodstvo u prvom dijelu. U drugom poluvremenu, u 57. minuti, Nunez je dobio crveni karton. Urugvajac je izgubio živce kada mu se protivnički branič Joachim Andersen unio u lice pa ga je udario glavom.

No Liverpool je dominirao i desetoricom uz više od 20 udaraca i 70 posto posjeda lopte, a Kloppovu ekipa je prvog ovosezonskog poraza spasio Luis Diaz. Kolumbijac je zabio svega četiri minute nakon Nunezovog isključenja. Zaha je u 78. minuti propustio veliku priliku da Palaceu donese tri boda.