KATAR 2022 / Maroko priredio najveću senzaciju Svjetskog prvenstva

Reprezentacija Maroka eliminirala je Španiju u osmini finala Svjetskog prvenstva u Kataru rezultatom 3:0 nakon izvođenja jedenaesteraca. Nakon 120 minuta igre bilo je 0:0.

Time su načinili najveću senzaciju ovogodišnjeg Svjetskog prvenstva i ostvarili svoj najveći uspjeh u historiji.

NAJAVA SUSRETA

Maroko je u osminu finala došao kao prvoplasirani iz grupe sa sedam osvojenih bodova, a Španija kao drugoplasirana sa četiri.

Španci su nakon briljantnog otvaranja protiv Kostarike (7:0) dobili “šamar” od Japanaca, a Maroko u grupi sa našim susjedima Hrvatima nije izgubio niti jednu utakmicu.

Sasvim sigurno, Španija će težiti posjedu lopte, a Maroko neće odustajati od discipline i čekanja kontranapada. Onaj ko uspije nametnuti svoj stil igre, vjerovatno će i uspjeti.

Pobjednik ovog duela u četvrtini finala igrat će sa boljim iz posljednjeg meča osmine finala između Portugala i Švicarske, koji je na programu večeras od 20 sati.

Ovo je početnih 11 u obje selekcije:

Španija: Simon, Llorente, Rodri, Laporte, Jordi Alba, Gavi, Busquets, Pedri, F.Torres, Asensio, Olmo (selektor Luis Enrique);

Maroko: Bono, Hakimi, Aguerd, Saiss, Mazraoui, Ounahi, Amrabat, Amallah, Ziyech, El Nesyri, Boufal (selektor Walid Regraui).

U nastavku teksta možete uživo pratiti najzanimljivije detalje sa meča koji se igra na “Education City” stadionu u Al Rayyanu:

120′ – Završili su i produžeci. U četvrtfinale će selekcija koja bude bolja u izvođenju penala.

106′ – Počeo je i drugi produžetak.

105′ + 2 – Fernando Rapallini je označio kraj prvog produžetka.

104′ – Veliku priliku propustio je Maroko. Odbrana Đpanije je pukla, Walid Cheddira je primio pas na nekih deset metara od gola, ali je iz duela jedan na jedan Unai Simon izašao kao pobjednik.

98′ – Španija ima 800 kompletiranih dodavanja, Maroko 208, ali rezultat je 0:0.

91′ – Fernando Rapallini je dao znak za početak prvog produžetka!

90+6′ – Završilo je i drugo poluvrijeme. Slijede produžeci.

90′ – Pet minuta sudijske nadoknade

85′ – Branič Maroka Nayef Aguerd zbog povrede mora napustiti teren. U igru će Walid Regragui, igrač Valladolida.

82′ – Španci su napokon probili zadnju liniju Maroka. Na kraju je iz teške pozicije šutirao Alvaro Morata, rezultat je ostao nepromijenjen.

72′ – Publika zviždi Špancima koji razmjenjuju kratke pasove. Crvena furija bez ozbiljne prilike nakon 70 minuta igre.

55′Dani Olmo je iz slobodnog udarca pucao pod prečku, ali je Bono vrlo lijepo obranio. Bio je to prvi udarac Španije u okvir gola.

46′ Počelo je drugo poluvrijeme.

45+2′ Kraj prvog dijela. Nema golova.

33′ Mazraoui je oprobao svoj šut, Unai Simon mu hvata loptu.

30′ Pola sata je igre iza nas, mreže još miruju.

26′ Marco Asensio pogađa vanjski dio mreže selekcije Maroka.

16′ Trećina prvog dijela je iza nas, bez izglednijih prilika za sada.

1′ Počela je utakmica.