Argentina u osmini finala protiv Australije, Poljsku dalje vodi bolja gol razlika

Pobjedom od 2:0 protiv Poljske Argnetina je osigurala prvo mjesto u grupi C i zakazala duel protiv Australije u osmini finala. Pogotke su postigli Mac Alister i Alvarez. Nogometaš Brightona doveo je gaučose u vodstvo na početku drugog poluvremena. Molina je ubacio sa desne strane, Mac Alister nije najbolje zahvatio loptu, ali je bilo dovoljno da savlada Szczesnog.

Alvarez je uduplao prednost Argentine u 67. minuti. Nakon duge akcije Fernadez gura loptu u sredinu, a Alvarez je na pravom mjestu.

Prvo poluvrejeme obiležili su Wojciech Szczesny i leo Messi. Golman Poljske prvo je skrivio, pa potom obranio penal Messiju. Bila je to kontoverzna odluka nizozemskog arbitra Dannya Makkeliea. Nakon jednog cenatršuta sa lijeve strane, Szczesny se bacio za loptom i u letu po licu zakačio Messija. Nizozemski sudac je pogledao snimak i presudio da je dovoljno za najstrožu kaznu. Upravo je Messi spustio loptu na kreč, ali Szczesny ga je nadmudrio.

Poljska je na koncu prošla dalje zahvaljujući boljoj gol razlici u odnosu na Meksiko, u knock out fazi naći će se prvi put nakon 1986. godine. Tamo ih čeka Francuska.

Meksikanci su tragičari večeri. Odigralu su hrabar meč, ali im pobjeda od 2:1 na kraju nije bila dovoljna da deveti put uzastopno uđu u knock out fazu Mundijala. Za četiri minute Meksikanci su postigli dva gola. Prvo je Martin pogodio u 48. minuti, a na 2:0 povisio Chavez u 52.

Poništen im je treći gol u 56. minuti, Lozano je bio u ofsajdu.

I dok su svim silama pokušavali postići pogodak koji bi ih odveo dalje, Saudijska Arabija smanjuje na 2:1. Saudijci su i ovog puta završili na posljednjem mjestu u grupi, ali sa tri boda i velikom pobjedom protiv Argentine.

Sutra su na programu mečevi grupe F od 16 sati, a sastaju se Hrvatska i Belgija, te Maroko i Kanada. Od 20 sati igraju se mečevi grupe E, Njemačka će prolazak tražiti proitv Kostarike, dok bi Španija osminu finala trebala ovjeriti protiv Japana.

Ovo su sastavi ekipa:

POLJSKA: Szczesny – Cash, Glik, Kiwior, Bereszynski – Zielinski, Bielik, Krychowiak, Frankowski – Swiderski, Lewandowski

ARGENTINA: E. Martinez – Molina, Romero, Otamendi, Acuna – De Paul, Fernandez – Di Maria, Messi, Mac Alister – Alvarez

S. ARABIJA: Al-Owais – Al-Tambakti, Al-Amri, Al-Boleahi – Al-Ghannam, Al-Hassam, Kanno, Abdulhamid – Al-Buraikan, Al-Shehri, Al-Dawsari

MEKSIKO: Ochoa – Sanchez, Montes, Moreno, Gallardo – Alvarez, Chavez – Lozano, Pineda, Vega – Martin